search slide
search slide
pages bottom

Zaskórniki zamknięte

Zaskórniki zamknięte

Wszyscy zmagamy się z wieloma problemami skórnymi. Oczywiście istnieją osoby, którym wystarczy zwykłe mydło aby dokładnie oczyścić twarz, niestety większość z nas nie ma tak łatwo. W celu dokładnego oczyszczenia skóry z zabrudzeń i tłuszczu stosuje się wiele różnych produktów. Na rynku dostępne są żele do twarzy, mogą być klasyczne lub te z zamontowaną szczoteczką. Znaleźć można również peelingi, czasami żele do twarzy można stosować jako maseczki oraz peelingi. Różnego rodzaju mleczka do demakijażu, płyny micelarne oraz toniki. Te wszystkie kosmetyki powinny zapewnić nam piękna, gładką skórę pozbawioną zaskórników i niedoskonałości. Nie jest to jednak takie proste, ponieważ chociaż teoretycznie wszystkie te produkty powinny nam pomagać, w praktyce nie jest tak kolorowo.


Kosmetyki pomagające zwalczyć zaskórniki: www.derma-roller.com.pl/category/inni-producenci

Produkty kosmetyczne dostępne w sieciowych drogeriach oparte są na składnikach, które wcale nie wykazują aktywnego działania. Fakt oczyszczają skórę, nie wnikają jednak do jej głębszych warstw. Takie powierzchowne działanie nie pomoże nam pozbyć się zaskórników zamkniętych. W przypadku zaskórników otwartych, które różnią się tym od zamkniętych, że maja czarne główki można mechanicznie je usunąć i z pomocą zwykłych żelów do twarzy i peelingów regularnie zwalczać. Znajdują się one bowiem dosyć płytko przez co łatwo je wycisnąć. Zaskórniki zamknięte to już inna bajka. Znajdują się głębiej wśród warstw skóry i dużo ciężej się ich pozbyć. O ile kosmetyki dostępne w drogeriach mogą w miarę pomóc na zaskórniki otwarte, tak w przypadku zamkniętych nie mają już szans. Jeśli wybierze się produkty, które zbyt ingerują w skórę i ją wysuszają można pogorszyć swój stan, ponieważ wydzielanie łoju zostanie wzmożone. Jeśli nie oczyści się wystarczająco skóry z kolei, pojawią się nowe zaskórniki. Tak źle i tak niedobrze, co więc zrobić? Przede wszystkim stwierdzić jaki typ zaskórników masz. Jeśli już wiesz, że to na przykład zaskórniki zamknięte wybierz się do apteki i kup dermokosmetyki przeznaczone do tego typu problemów skórnych. Warto wybierać produkty złuszczające, ponieważ najlepiej działają. Jeśli zdecydujesz się jednak na zwykły żel do twarzy to nie zapominaj żeby nawet dwa razy w tygodniu wykonywać peeling. W sklepach dostępne są peelingi gruboziarniste, drobnoziarniste oraz ziołowe i enzymatyczne. Według mnie najlepiej sprawdzają się peelingi enzymatyczne, ponieważ nie podrażniają skóry, a jednocześnie ładnie ją oczyszczają. W walce z zaskórnikami zamkniętymi ważne jest właśnie to aby dokładnie oczyszczać skórę. Nie zapominajcie również o regularnym nawilżaniu jej.

Jeśli nie radzicie sobie sami z zaskórnikami najlepiej wybrać się do kosmetyczki. Wykona ona zabieg oczyszczania twarzy. Chociaż coraz częściej odradza się wykonywanie mechanicznego oczyszczania skóry twarzy, to czasami daje ono dobre efekty. W przypadku mniejszych zaskórników zamkniętych można z niego zrezygnować.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>