search slide
search slide
pages bottom

Stres oksydacyjny – jak mu zapobiec?

Stres oksydacyjny – jak mu zapobiec?

Nadchodzący deadline, korki na drodze, brak odpowiedniej ilości snu – to wszystko u większości z nas powoduje stres, czyli uczucie, które zna każdy. Zdajemy sobie sprawę z tego, że jest on nieodłącznym elementem naszego życia i dzięki temu możemy sobie z nim radzić.

Czym jest stres oksydacyjny?

Nie każdy słyszał jednak o zjawisku jakim jest stres oksydacyjny. To stan zakłóconej równowagi pomiędzy wolnymi rodnikami a antyoksydantami znajdującymi się w organizmie. Jeżeli uzyskasz więcej informacji na temat stresu oksydacyjnego i poznasz jakie są jego konsekwencje – będziesz mogła zacząć działać.

Stres oksydacyjny i jego przyczyny

Zacznijmy jednak od przyczyn. Stres oksydacyjny powstaje m.in. wskutek  palenia papierosów, spożywania alkoholu, nadmiernej ekspozycji skóry na słońce, niewłaściwej diety opartej na wysoko przetworzonej żywności, zanieczyszczonego powietrza, czy też intensywnego wysiłku fizycznego.

Objawy starzenia się skóry

Zjawisko to jest niekorzystne dla naszego organizmu. Nadmiar wolnych rodników powoduje szybsze starzenie się skóry, powstawanie cellulitu oraz problemów z cerą. Skóra traci elastyczność i jędrność, a na jej powierzchni pojawiają się nieestetyczne zmarszczki i plamy pigmentacyjne. Jak do tego nie dopuścić i prawidłowo zadbać o jej kondycję?

Antyoksydanty – kosmetyki i dieta

Twój system odpornościowy robi wszystko co w jego mocy! Pamiętaj jednak, że możesz mu pomóc. Po pierwsze, wprowadź w życie zdrowe nawyki i odłóż na bok wszelkie używki. Po drugie, sięgnij po kosmetyki bogate w antyoksydanty, czyli rycerzy, którzy ochroną Twoją skórę. W ich szeregach znajdują się m.in. kwas ferulowy, retinol, witamina C, czy też witamina E. Dzięki nim jesteśmy w stanie poprawić koloryt naszej skóry i skutecznie przeciwdziałać fotostarzeniu.

O stresie oksydacyjnym także na: www.sklepestetyka.pl/Antyoksydanty_i_stres_oksydacyjny.html

Oprócz tego, antyoksydanty możesz dostarczać również za pomocą zbilansowanej diety. Ich źródło stanowią pomidory, czerwona papryka, szpinak, czy też cytrusy. Pamiętaj o tym, zanim po raz kolejny będziesz miała ochotę wybrać chipsy zamiast zdrowych warzyw i owoców.
Zadbaj o siebie i pozbądź się nieprzyjemnych objawów stresu oksydacyjnego. Postaw na zdrowy styl życia i wybierz żywność oraz kosmetyki, które dostarczą Ci potrzebną dawkę antyoksydantów.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>