search slide
search slide
pages bottom

Ochrona skóry przed słońcem – czyli siła witaminy C i filtrów UV

Ochrona skóry przed słońcem – czyli siła witaminy C i filtrów UV

Minęła połowa sierpnia. Niektórzy powoli zaczynają przygotowywać się do jesieni, rozglądając się za cieplejszymi okryciami. Istnieją jednak też takie osoby, które dopiero rozpoczynają urlop. W ich głowie kłębią się myśli o odpoczynku i wygrzewaniu ciała w promieniach słonecznych.

Słońce – zalety i wady

Z racji tego, że lato w tym roku dopisuje, a piękna pogoda nas nie opuszcza, warto zastanowić się nad odpowiednią ochroną skóry przed szkodliwym działaniem słońca. Oczywiście oferuje ono szereg zalet takich jak: dawka witaminy D, piękna opalenizna, czy lepsze samopoczucie.

Jednak jego działanie często wiąże się także z niekorzystnymi zmianami skórnymi. Jeżeli chcesz uniknąć nieestetycznych zmarszczek, rumienia, przebarwień i pojawienia się nowych znamion, podejmij konkretne kroki.

Jak bronić się przed negatywnym wpływem słońca w artykule: www.sklepestetyka.pl/Witamina_C_filtry_UV-bron_w_walce_ze_sloncem_

Witamina C – skuteczna broń przed negatywnym działaniem słońca

W bezpiecznym opalaniu niezawodne okazują się dobre wróżki, czyli pomocnicy w postaci filtrów UV oraz witaminy C. W bajkach dobre czarodziejki leczą choroby, zmartwienia i pomagają innym ludziom borykającym się z problemami. Podobne funkcje pełni witamina C, która obroni Twoją skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego. Cechuje ją mnóstwo zalet, wśród których wymienić można:

  • zapobieganie przedwczesnemu starzeniu się skóry,
  • działanie przeciwzapalne,
  • zapobieganie powstawaniu przebarwień i zaczerwienień.

Powyższe właściwości nie pozostawiają wątpliwości, że witamina C powinna być niezbędnym elementem w pielęgnacji cery narażonej na działanie słońca.
Ponadto należy dodać, że witamina C w połączeniu z kosmetykami zawierającymi SPF wzmacnia ochronę skóry.

Filtry UV – niezbędne na lato

Drugim pomocnikiem są preparaty z filtrem przeciwsłonecznym. Kosmetyki te przyjmują różne formy. Są to balsamy, kremy, spraye, mgiełki – dlatego każdy z pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie!

Piękne bikini to tylko część sukcesu. Latem szczególnego znaczenia nabiera także dobra kondycja i wygląd skóry. Postaw na filtry UV i witaminę C, które pozwolą cieszyć Ci się z dobrodziejstw słońca, bez obaw o pojawienie się uszkodzeń posłonecznych.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>