search slide
search slide
pages bottom

Jaką długość igieł wybrać kupując derma-roller na rozstępy, cellulit i zmarszczki?

Zanim zakupimy derma-roller zwykle zadajemy sobie pytanie, jaką wybrać długość igieł. Najpierw musimy się zastanowić, jakie będzie jego główne przeznaczenie. Przekonanie o tym, że jedno urządzenie będzie skuteczne w walce z rozstępami, cellulitem i zmarszczkami jest błędne. Derma-rollery o długości igieł:

- 0,2 mm – przeznaczone są przede wszystkim do skóry głowy celem pobudzenia porostu włosów. Taka długość igieł jest całkowicie bezpieczna, dlatego doskonale nadaje się do pobudzenia mikrokrążenia, poprawienia kolorytu cery oraz redukcji hiperpigmentacji.

- 0,5 mm – taka długość igieł znajduje zastosowanie w gabinetach i salonach kosmetycznych celem redukcji zmarszczek na twarzy i szyi. Dzięki użyciu derma-rollera łatwiej wtłacza się substancje aktywne (m.in. kolagen, elastynę czy kwas hialuronowy) w głąb skóry. Taka długość igieł polecana jest także do nakłuwania w warunkach domowych.

- 0,75 mm – ma podobne zastosowanie jak derma-roller o długości igieł 0,5 mm. Należy go wybrać przy bardzo dojrzałej skórze (głębszych zmarszczkach).

- 1 mm – redukuje rozstępy, stymuluje produkcję kolagenu i elastyny oraz wzmacnia ściany naczyń krwionośnych.

- 1,5 mm – ma zastosowanie podobne do derma rollera 1 mm, z tą różnicą, że służy do nakłuwania głębszych rozstępów, można go także stosować w początkowych stadiach cellulitu.

- 2 mm – jest to urządzenie z najdłuższymi igłami dostępnymi na polskim rynku. Służy do walki z cellulitem oraz do polepszania stanu skóry – jej ujędrnienia, poprawy gęstości i elastyczności.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>