search slide
search slide
pages bottom

Elastyna – zastosowanie

Elastyna – zastosowanie

Elastyna stosowana w przemyśle kosmetycznym stanowi totalny bestseller. Wszystko za sprawą szerokiego wachlarzu zastosowań, który sprawia, że jest wykorzystywana do produkcji różnorodnych preparatów. Składnik ten odnaleźć można w płynach do kąpieli, szamponach, kremach przeciwzmarszczkowych, mgiełkach i wcierkach. Nie sposób nie wspomnieć także o kosmetykach kolorowych tj. tusze do rzęs, pudry, cienie do powiek.

Elastyna – co to?

Elastyna jest naturalnym białkiem występującym w tkance łącznej. Najważniejszymi cechami, które charakteryzują włókna elastynowe są sprężystość i ciągliwość. To właśnie dzięki nim, skóra ma możliwość cieszyć się jędrnością i elastycznością. Kosmetyki z elastyną mogą być stosowane przez osoby w różnym wieku. Mimo to, warto zauważyć, że dedykowane są przede wszystkim osobom ze skórą dojrzałą. Taka skóra jest z reguły cienka, wysuszona, zwiotczała oraz pozbawiona blasku i witalności. Poza tym, kosmetyki z tym składnikiem mogą okazać się idealne dla osób, które maja częstą styczność ze szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Elastyna- kosmetyki z elastyną

Skutki stosowania kosmetyków z elastyną

Wśród podstawowych konsekwencji stosowania produktów, w których zawarta jest elastyna wyróżnia się m.in.:

  • ujędrnioną skórę, którą wyróżnia sprężystość i elastyczność,
  • ochronę skóry i włosów przed szkodliwym wpływem substancji drażniących, które często występują w środkach chemicznych,
  • większą witalność skóry,
  • ochronę przed utratą wody,
  • miękkie włosy,
  • elastyczną płytkę paznokcia.

Producenci troszczą się o to, aby klienci mogli korzystać z ich produktów w prosty i przyjemny sposób. Dbają o estetyczne opakowania, odpowiednią konsystencję i przyjemny zapach. Te czynniki są oczywiście istotne. Najważniejsze jednak, aby kosmetyki zawierały sprawdzone i skuteczne składniki. To one ostatecznie mają przyczynić się do rewelacyjnych rezultatów, na których przecież najbardziej nam zależy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>